İçerik Üreticilerinin Güvenliği ve Kitleye Erişim Alternatifleri Eğitimi

Daktilo1984 akademik bilginin daha kolay yaygınlaştırılabilmesi ve ulaşılabilir olması amacıyla yazılar yayınlamakta, podcastler ve YouTube programları hazırlamaktadır. Bunların yanı sıra enerji, ekonomi, siyaset, sosyoloji gibi alanlarda çeşitli programlar düzenlemektedir. İklim İletişimi Eğitim Programı iklim/enerji/çevre alanlarında çalışanlar ve bu alanlarda çalışmalar yapmak isteyenler için tasarlanmıştır. Hem dünya hem Türkiye için ciddi önem arz eden iklim/enerji/çevre meseleleri konusunda katılımcıların bilgi düzeylerini artırmak ve yine katılımcılara pratik beceriler kazandırabilmek amacıyla İklim İletişimi Eğitim Programı online olarak yapılmıştır. İlk iki modülü Haziran ayında yapılan eğitimin son modülü iki saatlik bir eğitim olarak tasarlanmıştır.

*Eğitim için başvuru zorunluluğu bulunmaktadır. Bu linkten başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğitim kapsamında sosyal medya aracılığıyla içeriklerini duyuran STK çalışanları, gönüllüleri ve gazeteciler için hem güvenlik hem de kitleye erişim alternatifleri konuları ele alınacaktır.

Eğitmenler

Sarphan Uzunoğlu

NewsLabTurkey Yayın Yönetmeni Dr. Sarphan Uzunoğlu, aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi’nde Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programı’nda ders vermektedir. Daha önce Lübnan Amerikan Üniversitesi Multimedya Gazetecilik Bölümü’nde Öğretim Üyesi Doktor, Norveç Arktik Üniversitesi Medya ve Dökümantasyon Bölümü’nde Doçent Doktor ve Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde Öğretim Görevlisi doktor olarak çalışmıştır.
Ahmet Alphan Sabancı

Serbest gazeteci Ahmet Alphan Sabancı aynı zamanda teknoloji, medya, toplum ve kültür konularına ilişkin araştırmalar yapıyor ve yazılar yazıyor. NewsLabTurkey’nin kurucularından da olan Sabancı çeşitli mecralarda yayınlarını sürdürüyor.

Eğitimin yapılacağı gün herkese açık bir şekilde yeni sosyal medya yasasının ifade hürriyetine etkilerinin konuşulacağı bir webinar da yapılacak. Bu webinar Daktilo1984’ün tüm sosyal medya hesaplarından ve Daktilo1984 YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Hepiniz davetlisiniz!