Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pandemi 2020 yılının en önemli gündem maddesi olarak ön plana çıktı.

Sosyal medya ve anketler üzerine uzman olan Yunus Emre Tapan’ın konuk olduğu Nabız programının 36. bölümünde 2020 yılı boyunca süre gelen gündem konuları Türkiye ve dünya adına değerlendirildi.

Türkiye’nin 2020 yılı boyunca baş gündem maddesi olarak öne çıkan pandemi ilk sıralarda başı çekerken, diğer konular olarak ekonomi ve dış politikada yaşanan gelişmeler, pandeminin hemen ardında yer aldı.

Kuru: “Türkiye 2020 yılı boyunca pandemi sürecini yönetmede başarısız.”

Türkiye’nin pandemi koşullarını yönetme becerisinin değerlendirildiği programda, Nezih Onur Kuru, Türkiye’nin kendisinden geride olarak işaret edilen diğer dünya ülkelerine göre bile süreci yönetmede başarısız olduğunun altını çizdi.

ABD’de yaşananlar demokrasilerin akıbeti için endişe verici.

ABD olaylarının gündeme düşmesiyle beraber, programa taşınan Amerika’da yaşanan protestolar, Yunus Emre Erdölen’in katılımıyla değerlendirildi.

Erdölen: “Dünyada popülist radikal sağ hareketler yükselişte”

Erdölen; ABD’de yaşanan olayların demokrasi adına üzücü olduğunun altını çizerek, popülist radikal sağ hareketlerin dünyada yükselişe geçtiğini, yaşanan ekonomi-politik durumun Beyaz Amerikalıların öfkesiyle karşılık bulduğunu belirtti.